Mondhatjuk, hogy napjaink legnépszerűbb két testmódosítása a tetoválás és a testékszer. Honnan indult ez az egész? Régebben törzsi okok vagy vallási indíttatás miatt szúratták át bőrüket a legbátrabbak, és ami mások számára egy egyszerű ékszer, az a viselője számára személyes jelentéssel bíró jelkép is lehetett.
Az ősi kultúrákban egész spirituális szertartásokat építettek a testékszer behelyezésekhez, általában a szellemfelszabadulása, szabadsága jelképekén szimbolizált.
Kíváncsi vagy, hogy milyen piercinget szúratnak a legtöbben?
Köldök piercing: Nem meglepő módon a 90-es évek óta hódít ez a fajta testékszer. Behelyezése szinte fájdalommentes, mivel felületi piercing, nagy eséllyel dobhatja ki a bőröd, de azért érdemes egy próbát tenni. Egy jól választott darabbal feldobhatod a bikinid vagy megmutathatod, hogy milyen bevállalós vagy!
Nyelv piercing: Több száz éve használják a legkülönfélébb törzsek vagy akár a fakírok. Általában érzéstelenítik, így a behelyezés szinte fájdalommentes, az utána következő néhány nap már jóval kellemetlenebb élmény lesz. A fogaid épségének érdekében a gyógyulás után a kezdeti ékszert érdemes lecserélni akril vagy műanyag golyósra.
Különböző fül piercingek: A legnépszerűbb a tragus piercing, de a füled bármelyik pontját feldobhatod egy-egy ékszerrel, bevállalósabbak próbálkozhatnak a porcba helyezett testékszerekkel, kezdőknek inkább a fül húsosabb részét javasoljuk. Nagyon könnyen megmutathatod egyéniségedet egy jól összeállított fülbevaló és piercing kombinációval, fülben található ékszereknél nincs könnyebben cserélgethető.
Orr piercing: ezt a piercing fajtát az amerikai őslakosoknak és az indiaiknak köszönhetjük. A legnépszerűbb változata az orr cimpába (nostril), az orrlyukak közti bőrbe (septum) és az orrhídba (bridge) szúrt ékszer. A bridge piercinget a bevállalósabbaknak ajánljuk, kezdőknek a nostril piercing az ideális választás, ez gyorsan és problémamentesen gyógyul általában.
Mellbimbó piercing: Az amerikai őslakosnak köszönhetjük ezt a piercing fajtát is, meglepő módon népszerűvé a viktoriánus nők tették. A testékszer behelyezésének legkényelmetlenebb része a piercing fogó csipesz érintkezése a mellbimbóddal (ezt nem minden piercer használja ennél a típusnál), ezt leszámítva azonban az egyike a kevés fájdalommal járó, könnyen gyógyuló piercingeknek. Nőknek azért érzékenyebb lehet. Stimulálása extra élvezettel járhat egyeseknél.
Napjainkban az emberek többsége a személyiségét szeretné kifejezni, vagy a kinézetét dobja fel ilyen módon, de vannak akik szexualitásuk megéléséhez használják a piercingeket.
Ne törődj a sztereotípiákkal, nő és férfi egyaránt viselhet testékszert, a tested csak a tiéd.
A tetoválással szemben a legtöbb piercing nyom nélkül vagy kis heget hagyva eltűnik, ha meggondolod magad. A legfontosabb, hogy akármilyen könnyűnek is tűnik, bízd a behelyezést szakemberre és ami ugyanilyen fontos, ügyelj az utókezelésre!