Nagyon gyakran kerestek azzal, hogy arannyal szeretnétek piercinget csináltatni vagy csak szimplán arany piercinget szeretnétek venni.
Röviden: ne tegyeték, mert nem lesz jó vége. Miért? Olvass tovább és minden kiderül.
Valamiért még mindig él az a tévhit az országunkban, hogy az arany a legbiztonságosabb testékszer alapanyag vagy halljuk azt, hogy ,,én csak aranyat bírom”.
Valójában a 14 vagy 18 karátos nikkel mentes és ,,suitable for human implant” minősítéssel rendelkező megbízható piercing gyártók által készített arany piercingeket biztonságos csak a testedbe helyezni.
A probléma az, hogy a magyar webshopokban nem fogtok ilyen termékekkel találkozni, mert ezeket egyedi rendelésre készítik piercereknek. Nagyon minimális készletet tartanak belőlük és azt is csak piercerként vásárolhatod meg.
A Magyarországon kapható piercingek nagy része Alibabáról származik, ahol olcsón, 50 db-os pakkban megveszik őket, majd nagy haszonnal tovább adják. Nem, a 14k (585) vagy 18k (750) jelölés sem garancia a minőségre, ez csak az ékszer aranytartalmára vonatkozik.

A képen láthatod, hogy a 14k/585 fémjelzés, csak annyit jelent, hogy a piercing tartalmaz 58% aranyat, a 18k/750 fémjelzésű pedig 75%-ot. Az ötvözés azért szükséges az arany esetén, mert nagyon puha lenne: 24K, vagyis tiszta arany piercingeket nem lehetne viselni, mert elhajolnának, de akár körömmel is meg lehetne karcolni őket.

Talán már benned is felmerült, hogy milyen anyag lehet a maradék? Itt kezdődik a probléma: az ötvözéshez használt anyag lehet réz, bronz, nikkel vagy bármilyen fémhulladék, amihez olcsón jutnak hozzá a kínai gyárakban.
Evezzünk még zavarosabb vizekre, nézzük, hogy mit jelent, ha bevonatos egy piercing. Az ilyen testékszerek egy szinten vannak a bizsuval, hatalmas szerencse kell hozzá, hogy ne okozzanak prbolémát legalább a bevonat megkopásáig. A kopás után akár be is zöldülhet a bőröd tőle, de rengeteg káros anyag szivároghat a szervezetedbe.

Rengeteg technika létezik a bevonat elkészítésére, ahogy a képen láthatod, ez a bevonat tartosságát befolyásolja. A Gold filled ékszerek bevonat része a legtartósabb, de a lényegen nem változtat, rengeteg féle káros anyagot tartalmazhat az arany alatt.
Az arany piercingek minősége elég random, főleg az országunkban, ahol semmilyen minőség ellenőrzésen nem esnek át. A fémjelzéshez is csak az arany tartalmának kell elégségesnek lennie, ettől ezek még bármilyen káros anyagot tartalmazhatnak.
Természetesen az egyedileg Amerikából rendelt, megbízható piercing gyártótól származó piercinggel lehet szúrni, de az esetek többségében nem ez a helyzet, főleg, ha megnézzük, hogy egy ilyen sima, egyszerű, kő nélküli arany piercing induló ára 35-40.000 Ft és határ a csillagos ég.
Ezüst piercingek:
Az ezüst piercingek használata nem biztonságos. Nincs olyan megbízható piercing gyártó, aki ezüstöt használna! Magyaroszágon belül az ezüst szinonima a bizsura és az esetek többségében az is. Az ezüstnél a fent leírt ötvözési problémákon kívül van még egy baj.
Az argyria, vagyis magyarul ezüstlerakódás okozta bőrelszíneződés vagy egyszerűen ezüstmérgezés, bár ez nem egy mérgezéses állapot, hanem egy tartós kozmetikai elváltozás. A bőrön történő fekete elváltozást az ezüstionok lerakódása okozza a szervezetben.
Válasszuk ketté az argyria okozta problémákat:
1. Ezüst ékszer használata a szúráshoz (ilyet csak a legrosszabb helyeken csinálnak):
– A friss vagy gyógyuló piercingek váladékoznak, ez egy nedves közeget jelent. A nedvesség elősegíti az ezüstionok kioldódását.
– Ha a szúráshoz ezüst piercinget használnak, akkor nagyon könnyen fel tudnak szívódni az ezüstionok és bőrelszíneződést fognak okozni, és nagyon könnyen allergiás reakció lehet a vége.
2. Ezüst ékszer használata gyógyult piercing, fülbevaló esetén:
– Az ezüst piercingek használata gyógyul piercing esetén se biztonságos. Az ezüst hosszútávon oxidálódik és szennyeződik, ami nem higiénikus.
– Az ezüst nagyon könnyen oxidálódik vegyi anyagokkal való érintkezés esetén (fertőtlenítők, kénes anyagok), ez irritációt és bőrelszíneződést fog okozni.
Az alábbi képen láthatsz egy ezüst okozta elszíneződést:

Rengeteg biztonságos anyag van, de az ezüst nem az, ne használj ezüst piercingeket!
Tehát: profi, a vendégei egészségével törődő piercer nem szúr arany vagy ezüst piercinggel(kivétel az APP által jóváhagyott Aranyat gyártó márkák).
Kerüld az olyan helyeket, ahol felajánlanak ezüst piercinget szúráshoz.
Arany piercing esetén kizárólag olyan márkát használj, ami igazoltan egy megbízható márka terméke!
Sziasztok! És a bodymod.hu-ról, vagy askandembla.net-ről rendelhető ékszer minősége milyen? Mert az ára ennyi. Nem szúratni, de legalább cserélni jönne szóba nekem.
„A Magyarországon kapható piercingek nagy része Alibabáról származik, ahol olcsón, 50 db-os pakkban megveszik őket, majd nagy haszonnal tovább adják.”
Ha nemesfém piercinget szeretnél vásárolni, akkor kizárólag ötvössel érdemes csináltatni vagy az alábbi gyártók termékeből vásárolni.
Anatometal
Divinity Metals
Leroi
Qualiti
Neometal
Peoples Jewelry
Zadamer
Industrial Strength
Biometal
Cascade Body Jewelry
Odyssea Body Jewelry.
Intrinsic Body Inc
Body Circle Design
Dysmorphic
Shanga Gioielli
Alberta Body Jewelry
Titanio Mill
Junipurr Jewelry
Khrysos Jewelry
Flexternal
SM316