Daith piercing: Mire számíts, gyógyulási idő és fontos információk

A daith piercing egy nagyon divatos piercing, ami nagyon feltűnő, de akár diszkrét is lehet, a személyiségednek megfelelően. 

A daith piercing egy nagy méretű porcot átszúrva kerül a füledbe. A fülcimpa piercingekhez képest teljesen más élményben lesz részed, és a gyógyulás is több időt fog igénybe venni. 

A daithpiercing szúrása az egyik legnehezebb feladat egy piercer számára. A tökéletes szúráshoz rengeteg gyakorlás szükséges és a megfelelő technika. 

A piercingek nem kerülhetnek bárhová, mivel rengeteg ér fut az emberi testben, és megfelelő mennyiségű szövetnek kell tartania a piercinget. A profi piercerek az egyéni anatómiát figyelembe véve helyezik a tetékszert a megfelelő helyre. 

A továbbiakban rengeteg hasznos információt találsz, hogy a megfelelő szakembert választhasd.

Ha a fejfájás csökkentő hatásában reménykedsz, kattints ide és olvasd végig a Migrén piercingről szóló cikkünket is.

Mennyire fáj a daith piercing?

A daith piercing a fájdalmasabb piercingek közé tartozik, mivel fogadócsővel szúrt piercing. Nem fogóval szúrjuk, és a porc helye miatt az ékszert se lehet olyan gyorsan visszahúzni. A fájdalom átlagosan 7/10 

A fájdalom csökkentése.

Lehet érzésteleníteni a daith piercinget?

Sajnos sokan felelőtlenül használják az érzéstelenítőket. A fagyasztó spray komoly fagyási sérüléseket okozhat a sebbe jutva.
A lidokain injekció használata szakápolói vizsgához kötött, és ezek vény köteles termékek. Sajnos van, aki felelőtlenül képesítés nélkül, pult alól beszerzett termékekkel játszik a vendégei egészségével. A lidokain anafilaxiás sokkot okozhat, kerüld az olyan helyeket, ahol alkalmazzák!
Ráadásul ugyanúgy fáj az injekció beadása is, mintha kétszer csinálnák meg a piercinged.

A piercing szúrás előtt

Mielőtt piercert választasz, győződj meg róla, hogy valóban jó szakember. Magyarországon nincs hivatalos piercer vizsga, nem számít, hogy milyen papírral próbál felvágni. Nézd meg a referencia képeinket az oldal alján és hasonlítsd össze őket a munkáival. 

Kipihenten menj piercinget szúratni. Minél kevésbé izgulsz, annál kevésbé fog fájni a szúrás. Étkezz bőségesen és ne fogyassz alkoholt a szúrás előtt!

Beszélgess a piercerrel vagy tedd be a kedvenc zenéd, hogy eltereld a figyelmed a szúrás folyamatáról. Alkalmazz légző gyakorlatokat “vegyél mély levegőt és lassan fújd ki”.

A piercing szúrás után

Az utókezeléséről részletes tájékoztatót a “A Tökéletes Piercing utókezelés” című bejegyzésünkben találsz >> itt <<

Mennyi a daith piercing gyógyulási ideje?

Az első két hétben majdnem minden normális, akár vérzést is tapasztalhatsz.

A piercing gyógyulása során a szövetek kintről befelé gyógyulnak. A külső szövetek 2-4 hét alatt behegednek. Itt már gyógyultnak tűnhet a piercing, de nem az, ne cserélgesd! 

A teljes gyógyulási idő után cserélhetsz piercinget, ami 6-9 hónap átlagosan.

A teljes gyógyulási folyamat során az alábbi tünetek fordulhatnak elő:

  • Egy-két napra visszatérő pirosság vagy duzzadtság 
  • A szervezeted idegen testnek érzékeli a piercinget és megpróbálja kilökni, mint egy szálkát, ezért a fehér váladék normális a teljes gyógyulási folyamat során (ez nem genny).

Mikor van probléma a daith piercinggel? Mikor keress fel egy orvost vagy piercert?

A daith piercing mélyen ül és a körülötte lévő szövetek védik, ezért problémamentesen szokott gyógyulni. A problémát a rossz szúrás, a nem megfelelő ékszer vagy a rossz utókezelés szokta okozni.

Irritációs pukli vagy hetek után se múló fájdalom esetén keress fel egy piercert.

Orvost fertőzés esetén kell felkeresned, ami az alábbi tünetekkel jár:

  • 2 hét után se múló vörösség és duzzadtság 
  • Sárga gennyes váladék (a fehér váladék normális)
  • Nagyon meleg bőrfelület a piercingnél
  • Láz 
  • Duzzadt nyirokcsomók

A leggyakrabban felmerülő daith piercinggel kapcsolatos kérdések

Mi a különbség a migrén és daith piercing között?

Semmi különbség nincs a két piercing között. A “migrén piercing” elnevezést azért találták ki, hogy a gyanútlan vendéget lehúzzák egy kis extra pénzzel. Teljesen mindegy, hogy ki csinálja a piercinged, ha erősen hiszel benne, akkor hatásos lehet, de ha profi piercerhez mész, akkor elkerülheted a sürgősségit vagy a hónapokig tartó szenvedést.

Bárkinek lehet daith piercingje?

Sajnos nem. A daith piercinghez sok embernek nem megfelelő az anatómiája. Ha nem megfelelő a porc mérete, akkor hiába lehetne oda szúrni egy piercinget, nem fog soha begyógyulni vagy kilökődik. A “csoda piercingesek” sajnos bárkinek megszúrják ezeket a piercingeket, csak fizessen.

Milyen ékszer való a daith piercingbe?

A legjobb választás a szúráshoz egy egyszerű patkó. Nem kerülhet bele semmilyen csicsás, sok köves piercing. Minél több rajta a kő, annál nehezebb a piercing súlya, ez lehúzza az egész sebet és soha nem fog begyógyulni. A kisebb méret,  köves karikák esetén bele tudod rántani a sebbe a köves részt, ez elég fájdalmas és káros a sebre nézve. Nagyon fontos, hogy elsőre a gyógyulás szempontjából a legideálisabb ékszert válasszuk, a gyógyulás után kísérletezgethetsz. 

Milyen anyagú piercing kerülhet a daith piercingbe?

Kizárólag implantátum minőségű orvosi fém vagy implantátum minőségű titánium kerülhet bele. 
Nem kerülhet ezüst, arany vagy egyéb nemesfém egy friss piercingbe. A nemesfémeket ötvözik, a folyamat során a leggyakrabban nikkelt használnak, de bármi belekerülhet, ami káros, ha bekerül a sebbe. 
Szilikon vagy akril se kerülhet frissen szúrt piercingbe, ezeket az anyagokat nem lehet megfelelően sterilizálni.

Összefoglalva

A daith piercing egy nagyon jól kinéző, divatos testékszer. A többi fül piercinghez hasonlítva nagyobb fájdalommal jár a szúrás. Ha aggódsz a fájdalom miatt, akkor válassz egy másik fajta piercinget elsőre.  

Referencia képek

Szeretnél Piercinget csináltatni vagy megnézetnéd a piercinged egy tapasztalt piercerrel is? Válaszd profi piercereinket!

<< Kattints ide és ismered meg őket >> 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

hu_HUHungarian